Polecamy

 • rosliny_zielne.jpg

  Poznajmy bogactwo rodzimej flory i fauny

  Wiosna i lato to czas częstszych wędrówek. Ciesząc swoje oczy widokiem ukwieconych łąk, mieniących się w słońcu motyli, słuchając kojącego szumu lasu, warto odkryć różnorodność otaczającej nas przyrody i radować się poznawaniem nowych gatunków roślin i zwierząt. Poręczną i skuteczną pomoc w tym względzie niosą nasze książki z serii „Atlas i klucz” - „Drzewa i krzewy”, „Rośliny zielne i krzewinki Polski”, „Paprotniki Polski”, „Płazy i gady Polski”, „Owady Polski”, „Lądowe ślimaki Polski”.

  Książki można kupić tutaj

 • Kazachstan_web_big.jpg

  Polacy w Kazachstanie. Zesłania, dziedzictwo, nadzieje, powroty

  Uzupełnienie znakomitego opracowania historii związków polsko-syberyjskich Syberia. 400 lat polskiej diaspory... - obecna monografia skupia się na losach Polaków w Kazachstanie - począwszy od XIII-wiecznej wyprawy Benedykta Polaka do wspólczesnych problemów powrotu Polaków z tego stepowego kraju do Macierzy.

  Książka dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny – TVP Historia.

  Książkę można zakupić tutaj.

 • Moja Biologia_2017_VII.jpg

  Zapowiedź. "Moja biologia. Człowiek" do kl. VII szkoły podstawowej

  Zgodnie z nową podstawą programową przygotowaliśmy dla kl. VII szkoły podstawowej także podręcznik "Moja biologia. Człowiek", autorstwa Anny Dziedzickiej i Mateusza Wasylewskiego. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z podręcznikiem, który dużą wagę przywiązuje do kształtowania umiejętności i postaw, przekazując ciekawe i zarazem ważne treści dotyczące każdego młodego człowieka związane m.in. z warunkami i sposobami zachowania dobrej kondycji psychofizycznej.

  Podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego pod numerem 921/3/2017.

  Zainteresowanym nauczycielom prześlemy dodatkowe materiały informacyjne.