Polecamy

 • Syberia_wyd_nowe.jpg

  Nowe wydanie! "Syberia. 400 lat..."

  Polecamy nowe, uaktualnione i poszerzone o ponad 150 stron wydanie wyjątkowej monografii przedstawiającej historię związków polsko-syberyjskich począwszy od końca XVI wieku.
  Poruszono nowe wątki, np. dotyczące budowy kolei wschodniochińskiej, i uzupełniono wiele już obecnych wątków, np. o Leopoldzie Niemirowskim czy Państwie Jaxa, a także rozbudowano nieco antologię, m.in. o tekst Władysława Andresa.

  Książka objęta patronatem medialnym TVP Historia.

  Książkę można kupić tutaj.

 • rosliny_zielne.jpg

  Poznajmy bogactwo rodzimej flory i fauny

  Wiosna i lato to czas częstszych wędrówek. Ciesząc swoje oczy widokiem ukwieconych łąk, mieniących się w słońcu motyli, słuchając kojącego szumu lasu, warto odkryć różnorodność otaczającej nas przyrody i radować się poznawaniem nowych gatunków roślin i zwierząt. Poręczną i skuteczną pomoc w tym względzie niosą nasze książki z serii „Atlas i klucz” - „Drzewa i krzewy”, „Rośliny zielne i krzewinki Polski”, „Paprotniki Polski”, „Płazy i gady Polski”, „Owady Polski”, „Lądowe ślimaki Polski”.

  Książki można kupić tutaj

 • Kazachstan_web_big.jpg

  Polacy w Kazachstanie. Zesłania, dziedzictwo, nadzieje, powroty

  Uzupełnienie znakomitego opracowania historii związków polsko-syberyjskich Syberia. 400 lat polskiej diaspory... - obecna monografia skupia się na losach Polaków w Kazachstanie - począwszy od XIII-wiecznej wyprawy Benedykta Polaka do wspólczesnych problemów powrotu Polaków z tego stepowego kraju do Macierzy.

  Książka dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny – TVP Historia.

  Książkę można zakupić tutaj.