Polecamy

 • Polscy zeslancy.jpg

  "Polscy zesłańcy w obronie wiary..."

  Polecamy książkę pokazującą dramatyczną walkę zesłańców o zachowanie wiary w sowieckim Kazachstanie, w rzeczywistości restrykcyjnego prawa i bezprawia, służących prześladowaniu Kościoła i wiernych. Wskutek tego Kościół musiał zejść do podziemia, ale dzięki niezłomnym wiernym i ich duszpasterzom przetrwał i mógł się odrodzić w niepodległym Kazachstanie.
  Książka objęta jest patronatem medialnym Histmag.org oraz TVP Historia.

 • Syberia_wyd_nowe.jpg

  Nowe wydanie! "Syberia. 400 lat..."

  Polecamy nowe, uaktualnione i poszerzone o ponad 150 stron wydanie wyjątkowej monografii przedstawiającej historię związków polsko-syberyjskich począwszy od końca XVI wieku.
  Poruszono nowe wątki, np. dotyczące budowy kolei wschodniochińskiej, i uzupełniono wiele już obecnych wątków, np. o Leopoldzie Niemirowskim czy Państwie Jaxa, a także rozbudowano nieco antologię, m.in. o tekst Władysława Andresa.

  Książka objęta patronatem medialnym TVP Historia.

  Książkę można kupić tutaj.

 • rosliny_zielne.jpg

  Poznajmy bogactwo rodzimej flory i fauny

  Wiosna i lato to czas częstszych wędrówek. Ciesząc swoje oczy widokiem ukwieconych łąk, mieniących się w słońcu motyli, słuchając kojącego szumu lasu, warto odkryć różnorodność otaczającej nas przyrody i radować się poznawaniem nowych gatunków roślin i zwierząt. Poręczną i skuteczną pomoc w tym względzie niosą nasze książki z serii „Atlas i klucz” - „Drzewa i krzewy”, „Rośliny zielne i krzewinki Polski”, „Paprotniki Polski”, „Płazy i gady Polski”, „Owady Polski”, „Lądowe ślimaki Polski”.

  Książki można kupić tutaj